Jak dlouho vydrží šindel?

Co se dává pod šindel

Podkladové pásy se používají jako pojistná hydroizolace pod asfaltové šindele a to zněkolika důvodů. Podkladní pásy chrání prkený nebo deskový záklop před deštěm a větrem než dojde k samotnému položení střešní krytiny dále nám retušuje drobné nerovnosti které by mohli po realizaci kazit celkový dojem nové střechy.

Jak zlikvidovat šindel

Pokud ho nepřekrýváte novou vrstvou šindele (podrobnosti jsme psali zde), je potřeba šindele odstranit a odvézt na skládku. Na skládce jsou zařazeny do skupiny dle Katalogu odpadů a dle toho je účtována cena za skládkovné.

Jak položit šindel

Samotné šindele se pokládají po řadách od spodní části nahoru, tedy od okapu k hřebeni. Pro startovací řadu můžeme použít prakticky libovolný šindel. Spodní část řady podlepíme bitumenovým tmelem. Startovací řada se přibije rovně na okraj střechy – nejlépe přes oplechování.

Jak opravit šindel na střeše

Nerovnosti a kosmetické vady lze korigovat různými tmely na opravy střech. Místa opravované střešním tmelem můžete „zamaskovat“ pomocí posypu, který se ze střešních šindelů smyl a usadil v okapu. Sesbírejte jej do malého šálku, odstraňte nečistoty. Poté posypejte opravované místo a opatrně špachtlí zamáčknete do tmelu.

Jaké hřebíky do šindele

Používejte pouze hřebíky, dlouhodobě odolné proti korozi. Například nerezavějící žárově pozinkované, tvrzené hliníkové či měděné hřebíky. Galvanicky pozinkované hřebíky používat nedoporučujeme.

Jakou fólii pod Šindel

Jako podkladní pásy pod šindele je nutné používat asfaltové pásy, nikdy difúzní nebo jiné plastové fólie. IKO doporučuje používat lehké podkladní pásy, které má i ve své nabídce, z několika důvodů: jsou lehké – nezatěžují střechu.

Kam vyhodit šindel

V menším množství jej můžete vyhodit do směsného odpadu, ve větším objemu pak odvézt do sběrného dvora.

Jak odstranit mech ze šindele

Nejjednodušší, nejefektivnější a nejméně pracnou metodou je volba tekutého neagresivního odstraňovače mechu, který se aplikuje postřikem zasažené plochy. Firma KATEPAL OY nabízí ekologický čistič střech KATEPAL K-10. K-10 je šetrný a mimo mechu odstraňuje také řasy, plísně a lišejníky.

Jak Oplechovat šindel

Jednotlivé konce šindelů na oplechování přilepíme dvěma souvislými proužky asfaltového střešního tmelu. Pozor na použití dostatečně dlouhých hřebíků! Při zatloukání hřebíků dbáme na to, aby hřebíky byly zatlučeny minimálně 15 cm od středu úžlabí. Hřebíky nezatloukáme do oplechování!

Čím natřít kanadský šindel

Odpověď: Na kanadský šindel (lepenku) je možné aplikovat nátěrové hmoty na bázi asfaltů nebo Sanakryl UV.

Jak zjistit kudy zatéká

Nejuniverzálnější metodou je však elektroimpulzní zkouška. Tato metoda je velmi přesná, nedestruktivní (střechu nepoškozuje) a lze s její pomocí najít místo, kudy zatéká, i pod zatěžovací vrstvou.

Jak pokrýt střechu

Krok 1 – upevnit podkladní pásy pod bitumenovými šindeli.Krok 2 – nařezat bitumenové šindele.Krok 3 – přitlouci bitumenové šindele.Krok 4 – pokrýt střešní hřeben bitumenovými šindeli.Krok 5 – namontovat oplechování mezi bitumenovými šindeli a stěnou.

Jak se pokládá střecha

Tašky jsou pokládány od okapu nahoru. Pro dodatečnou stabilitu a zajištění před silným větrem, je doporučené připevňování tašek příchytkami k lati každé třetí tašky diagonálně. Přichytávat nebo připevňovat do latě např. pomocí vrutů je potřeba také okrajové tašky.

Co pod kanadský šindel

Pod střešní šindele charBIT používejte vždy jako podkladový asfaltový pás typ charBIT V13, charBIT R13 VLIES nebo charBIT TEX BASE. Mají nosnou vložku ze skelné rohože (popř. polyesterové rouno), která je nenasákává a zajišťuje tak celému střešnímu plášti dlouhodobou životnost.

Co se starým asfaltem

Asfalt a likvidace

Používá se nejčastěji při výstavbě silnic. Odpadem jsou tvrzené a oxidované zbytky asfaltu s obsahem asi 6 % bitumenového podílu ve formě hrudek. Tyto úlomky lze likvidovat recyklací tak, že při tepelném zpracování přidáme tento odpad do části nového asfaltu.

Co s prázdnou plynovou kartuší

Na plynové kartuše se nevztahuje povinnost zpětného odběru, zároveň je nelze opětovně naplnit. A kvůli tomu, že jde o tlakové nádoby je nelze vyhodit ani do kontejnerů na kovový odpad. Nejčastěji doporučovaným způsobem je vyhození prázdné plynové kartuše do popelnice na směsný odpad.

Co ničí mech

Modrá i zelená skalice pomůže proti mechu

Modrá skalice – obsahuje síran měďnatý, který se účinně používá při boji s mechem například na střeše či chodníku. Další využití má například při likvidaci řas v bazénu nebo v odstranění houbových chorob na dřevě.

Čím umýt střechu

Mech můžete sice můžeme ze střechy odstranit ručně pomocí špachtle, kartáče či smetáku, nejlepší je však vysokotlaký čistič, takzvaná vapka. Navíc se tak kromě mechů zbavíme i lišejníků na střeše. Ať již ale mech odstraníme jakýmkoli způsobem, vždy ve střeše zůstanou jeho zbytky, kořínky, a časem se mech objeví znova.

Co to je šindele

Šindel je jednou z tradičních střešních krytin, je to speciálně vyrobená dřevěná destička. Tradičně vyráběný z jedle a smrku. Buď se vyrábí štípáním nebo řezáním. Štípaný šindel má vyšší životnost než řezaný, je pevnější, a protože nemá porušená dřevní vlákna, tak voda ze střechy rychleji odtéká.

Co je to došková střecha

Jedná se o náročnou práci, kterou provádí specializovaní řemeslníci, doškáři. Došková střecha musí mít velký sklon (min. 45°), došky se přivazují buďto na prkna, anebo na latě, nejčastěji drátem nebo povříslem. Životnost došků je zhruba 15–20 let, nebezpečí požáru se omezuje různými předpisy i promyšlenou technologií.

Co delat kdyz teče strechou

Možností je více, záleží na tom, jak velké je poškození a z čeho je střecha vyrobena. Na menší poškození se ale vždycky hodí tmel. Jeho pomocí zacelíte drobné díry i praskliny. Pokud je otvor větší, nepomůže nic jiného, než poškozený díl vyměnit.

Jak opravit zatékání do střechy

Když zatéká kolem komína

Špatné oplechování komína, ať už z důvodu nekvalitních klempířských prvků, nebo „odfláknuté“ práce, je snad nejběžnějším důvodem zatékání. Podle rozsahu průniku máte dvě možnosti opravy: Klempířským tmelem utěsnit praskliny nebo přilepit uvolněné kusy oplechování zpět.

Jak chodit po taškách

Chůze po střeše

Pro usnadnění chůze po střeše nadzdvihneme jednu tašku a tu, co je pod ní, posuneme nahoru. Objeví se otvor, takže po taškách můžeme chodit jako po schodech. Nezapomeňme na bezpečnost a zajištění proti pádu!

Jak dlouho trvá položení střechy

To závisí na velikosti a složitosti střechy a na materiálu krytiny: pokrývačské práce na malé, jednoduché střeše mohou být dokončeny za dva dny; zatímco velký, komplexní projekt může trvat třeba týden. Když začnete, neměli byste práce přerušovat z žádného důvodu, jedině s výjimkou špatného počasí.

Kam vyhodit Šindel

V menším množství jej můžete vyhodit do směsného odpadu, ve větším objemu pak odvézt do sběrného dvora.