Jak zjemnit chloupky na nohou?

Jak se zbavit chloupků na noze

Jak se co nejefektivněji zbavit nežádoucích chloupků na těleMezi nejoblíbenější způsoby patří klasické holení Dnes na trhu existuje nepřeberné množství nejrůznějších mechanických i elektrických strojků.Depilace voskem.Vytrhávání chloupků pomocí pinzet či epilátorůFotoepilace.Laserová epilace.

Jak zjemnit chlupy na nohou

Vyzkoušejte peeling a pěnu/gel na holení

Zvláční pokožku a chloupky změknou, lépe se pak oholí. Snižuje se také podráždění kůže. Nikdy neholte chloupky na sucho! Peeling na tělo můžete použít před samotným holením – odstraníte tak odumřelou kůži a připravíte pokožku na holení.
Archiv

Jak se zbavit chloupků doma

Depilovat se můžete žiletkou, depilačním strojkem, nebo například depilačním krémem. Epilace je efektivnější, jelikož chloupkům trvá daleko déle, než znovu narostou. V tomto případě totiž odstraňujete chloupky i s kořínky a krásně hladkou pokožku můžete mít až několik týdnů.

Jak se zbavit chloupků mezi nohama

Vmasírujte do pokožky hydratační olej na holení nebo gel na holení intimních partií. Napněte pokožku a holte. Holení po směru růstu chloupků je jemnější, ale s dobrou a ostrou žiletkou je možno se oholit i proti směru, v tomto případě se dostanete mnohem blíž ke kůži a oholení bude preciznější.

Jak na pomalejší růst chloupků

Používejte zpomalovač růstu chloupků Ryor, Arcorere nebo Bielenda a těšte se z hladké pokožky! Přípravky na zpomalení růstu chloupků obsahují látky, které oslabují vlasovou cibulku, zesvětlují chloupky a zpomalují jejich růst.

Jak zabranit rychlemu růstu chloupku

Proti růstu chloupků se doporučuje zarostlá místa denně masírovat krouživými pohyby pemzou. Netlačte, abyste si nenarušili kůži a nezavlekli do ranky infekci. Pemza postupně oslabuje cibulku chloupku, a tím zpomaluje jeho růst.

Proč mi nerostou chlupy na nohou

Vypadávání chloupků na nohou je totiž často důsledkem nedostatečného krevního zásobení dolních končetin. Jeho příčiny mohou být různorodé od obezity, přes onemocnění jater či ledvin, až po kardiovaskulární onemocnění.

Jak se zbavit chloupků bez holení

Epilace, tedy způsob, jak se zbavit chloupků i s kořínkem, nabízí jak tradiční, tak moderní metody zbavování se chloupků na těle.Epilace strojkem neboli klasickým epilátorem.Fotoepilace za pomoci IPL epilátoru.Epilace voskem a voskovými pásky.Epilace cukrovou pastou.Laserová epilace.

Jak zesvětlit chlupy na nohou

Použijte přírodní zesvětlovač

Jako přírodní zesvětlovač vám poslouží obyčejný citron. Šťávu z půlky citronu stačí smíchat s půl hrnku cukru nebo soli a vzniklou pastou potřít partie, které chcete zesvětlit. Můžete peeling nechat působit deset minut a opakovaně jím kůži promnout, krouživě ve směru růstu chloupků.

Co proti zarůstání chloupků

Zarostlé chloupky nevytrhávejte. Holte se po směru růstu chloupků, po každém tahu žiletku opláchněte. Změňte způsob odstraňování chloupků (elektrický holicí strojek, depilační krémy, laserová depilace, vosk, cukrová depilace apod.). Po holení opláchněte kůži studenou vodou, aplikujte peeling a balzám po holení.

Jak vypadá zarostlý chloupek

Jak vypadá zarostlý chloupek Pokud chloupek nemůže růst nad povrch kůže, ale zůstane ukryt pod jejím povrchem, rozvine se přirozená zánětlivá reakce, podobně jako když si třeba zadřeme třísku. Objeví se zarudnutí, červený pupínek či drobná boulička. Místo zarostlého chloupku je bolestivé a svědí.