Co pomáhá proti blechám?

Co opravdu funguje na blechy

Spot-on neboli pipeta je mezi chovateli velmi oblíbený. Je účinná při léčbě i k prevenci, a to po dobu 3 až 12 týdnů. Lék proti blechám podávaný ve formě tablety okamžitě a účinně likviduje blechy po dobu až 4 týdnů.

Co zabije blechu

Mezi osvědčené obojky proti klíšťatům a blechám patří Scalibor a Foresto. kápnete mu za krk antiparazitární pipetu, která funguje několik týdnů a spolehlivě zabije každou blechu, která zvíře kousne. Skvělých výsledků při likvidaci blech dosahuje například pipeta Frontline combo či Advantix.

Co nemají rádi blechy

blechy nemají rádi intenzivní vůni některých bylin a éterických olejů. Mezi ně patří například máta peprná, rozmarýn, citronela, eukalyptový olej či tea tree olej. jako prevenci proti blechám se doporučuje také zvířatům přidávat do jídla česnek.
Archiv

Co nesnáší blechy

Blechy nenávidí vůni cedru a udělají téměř cokoli, aby se jí vyhnuly. Ujistěte se, že váš domácí mazlíček není alergický na cedr. [2] Mnoho psů může mít na cedr alergii. Takže zatímco vyhnání blech je dobrá věc, to že se vašemu psovi udělá zle určitě ne.
Archiv

Jak vypadá kousnutí od blechy

Bleší kousnutí vypadá jako červené kolečko s tmavším centrem, bývá zhruba 1 centimetr velké a obvykle nepříjemně svědí nebo pálí. Kousnutí od blechy může u citlivějších jedinců vyvolat nepříjemnou alergickou reakci, která způsobuje silné svědění, vznik kopřivky, otoků a ekzému nebo dokonce dýchací potíže.

Jak zabít blechy v bytě

Zbavte se blech v bytě pomocí sprejů a postřiků

Použijte speciální spreje a postřiky proti blechám do bytu, kterými ošetříte podlahu, stěnu a všechny škvíry, které uvidíte. V případě aplikace těchto přípravků je nutné si dát pozor, jelikož některé z nich mohou být pro zvířata škodlivé.

Jak zničit blechy v domácnosti

Celý byt pravidelně a důkladně luxujte. Nevynechejte žádné spáry, škvíry a především koberce a koberečky. Sáčky pravidelně měňte, blechy by mohly z vysavače vyskákat ven. Dle některých zkušeností se hodí také parní čistič.

Co blechy odpuzuje

Blechy, ale i klíšťata odpuzuje rozmarýn, levandule, cedr, máta, šalvěj, tea tree a spoustu dalších nám vonících rostlinek, avšak parazity přímo odpuzují. Můžete si z nich vyrobit přírodní repelenty či esenciální oleje, které pomohou chránit vašeho mazlíčka i domácnost.

Jak poznat že mám doma blechy

Jak poznat přítomnost blechy v domácnosti

Blechu lze spatřit pouhým okem, ale také podle zarudlé (někdy i alergické) reakce po kousnutí, což zvládne jedna blecha několiksetkrát. V případě, že máte doma zvířecí kamarády, přítomnost blech se nejčastěji projevuje zvýšeným škrábáním zvířat a to kdekoliv na jejich těle.

Jak dlouho se hojí kousnutí od blechy

A za jak dlouho zmizí štípanec od blechy Pokud se objevil u zdravého člověka, který nezaznamenal žádné příznaky alergické reakce, kousanec od blechy většinou vybledne během několika hodin nebo maximálně dnů. Pokud by otok a bolest přetrvávaly delší dobu, je vhodné navštívit lékaře, který poradí s řešením situace.